Published On: 18 Mars, 2016

Ja foto e çiftit që bënë kërdinë me vjedhjen e makinave…përmes një pulti “magjik”

  • 24-vjeçarja nga Mati dhe banim në Kamëz të Tiranës Matilda Mërtiri dhe 26-vjeçari Deivis Muka janë çifti i të dashurave që kanë bërë 20 supergrabitje në makina, të cilat i hapnin përmes një pulti telekomandimi që bllokonte pultin në momentin kur shoferi tentonte të mbyllte makinën.

Gazeta Express sjell fotot e çiftit të të rinjve të cilët u arrestuan këtë të premte nga policia pasi akuzohen se në bashkëpunim kanë kryer disa vjedhje duke përdorur pultin”magjik”. Të rinjtë ranë në pranga pasi u pikasën nga kamerat e sigurisë në vjen e fundit që kryen në mars të këtij vitit në një makinë të parkuar në një qendër tregtare.

Ata vidhnin pa thyerje, për shkak se shoferët që mendonin se i kishin mbyllur makinat me pult, në fakt nuk ja kishin dalë, pasi të rinjtë e bllokonin pultin përmes një pulti tjetër.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...