Published On: 7 Prill, 2016

Ja fjalimi i Hashim Thaçit si president!

  • Hashim Thaçi, presidenti i zgjedhur i Kosovës, ka mbajtur fjalimin e tij para deputetëve, ambasadorëve, krerëve fetar, përfaqësuesve të institucioneve europiane dhe udhëheqësve universitar.

Fjalimi i Thaçit:

Sot është një momenti veçantë në jetën time. Jam angazhuar në të gjitha proceset që kanë sjell lirinë dhe pavarësinë, jam i nderuar që jam pjesë e të gjitha proceseve. Si kryeministër i vendit kam shërbyer me tërë energjinë për të mirën e Kosovës dhe  bashkë e kemi ndryshuar. Tani do të jem në detyre të re, për një Kosovë të re demokratike dhe multuetnike, kam shpresë dhe besim tek qytetarët tan, kam besim në institucionet e vendit. Si president do të jem garant i respektimit të kushtetutës dhe mbrojtjes së saj. Më lejoni të falënderojë presidenten Jahjaga për punën e saj në 5 vitet e fundit.

Qytetarët e Kosovës meritojnë jetë të qetë vende punë edhe mirëqenie evropiane.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...