Published On: 17 Qershor, 2016
Bota |

Ja fjalët prekëse të bashkëshortit të deputetes së vrarë britanike

Bashkëshorti i deputetes laburiste, Jo Cox, e cila ndërroi jetë pas një sulmi me armë, ka bërë një postim me fjalë mallëngjyese.

41-vjeçarja nënë e dy fëmijëve, e cila u bë deputete një vit më parë, humbi jetën në spital pasi u qëllua në Leeds afër zyrës së saj.

 Dëshmitarët thanë se autori ndodhej në zyrën e saj para se ajo të mbërrinte dhe ta qëllonte tri herë.

Mediat ndërkombëtare shkruajnë se pasi e qëlloi me një plumb në kokë dhe dy herë të tjera në trup, ai nisi ta godiste me një thikë të madhe ndërsa ajo qëndronte e shtrirë, e mbuluar në gjak.

Ndërsa bashkëshorti i saj, Berndan Cox postoi një foto të bashkëshortes së tij pak orë pas ngjarjes.

Ai i kërkon njerëzve që të luftojnë kudër urrejtjes, që vrau Jo, përcjell javanews.

“Sot është fillimi i një kapitulli të ri në jetën tonë. Më i vështirë, më i dhimbshëm, më pak i gëzueshëm, më pak i mbushur me dashuri. Unë dhe miqtë e Jo dhe familja e saj do të punojmë çdo moment të jetës të dashurojmë dhe edukojmë fëmijët tanë dhe të luftojmë kundër urrejtjes që vrau Jo. Jo besonte tek një botë më e mirë dhe ajo luftoi për këtë gjë çdo ditë të jetës së saj”, shkruan ai.

Policia ka arrestuar një 52-vjeçar të quajtur Tommy Mair si autorin e dyshuar të vrasjes.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...