Published On: 3 Prill, 2016

Ja emrat që publikon BDI!

  • Bashkimi Demokratik për Integrim njoftoi sonte se lideri i partisë Ali Ahmeti, në pajtim me vendimin unanim të Kryesisë Qendrore, ka vendosur që t’i propozojë këta kandidatë për përfaqësues të vetët në Qeverinë e Maqedonisë:

1. Festim Halili – ministër pa resor (Sekretariati për Implementimin e Marrëveshjes së Ohrit)

2. Arbër Ademi – ministër pa resor (Sekretariati për Çështje Evropiane)

3.Valdet Xhaferi – ministër i Drejtësisë

4.Pishtar Lutfiu – ministër i Arsimit dhe Shkencës

5. Driton Kuçi – ministër i Ekonomisë

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...