Published On: 6 Mars, 2016

Ja emrat e gjyqtarëve që s’marrin vizë për në SHBA

Në listën e zezë të gjyqtarëve që iu është anuluar viza amerikane janë edhe emrat e 14 gjyqtarëve të kallëzuar nga ILDKPKI-ja, kallëzime këto që janë hetuar ose janë në hetim nga organi i akuzës.

Pavarësisht që prokuroria mund të ketë pushuar çështjen ndaj këtyre gjyqtarëve, emrat e tyre nuk janë përjashtuar nga lista e zezë e refuzimit dhe anulimit të vizave amerikane.

Përveç këtyre emrave të kallëzuar nga ILDKPKI, burimet thonë se janë edhe emra të tjerë të gjyqtarëve, që ambasada ka krijuar bindjen se janë të korruptuar, raporton Abc.

Nga një hulumtim i DITA-s, rezulton se ILDKP ka kallëzuar në prokurori 12 gjyqtarë dhe dy prokurorë për akuzat e pastrimit të parave, fshehje të pasurisë dhe falsifikim të dokumenteve.

Kallëzimet e para në nivele të tilla në fakt kanë ndodhur pas vitit 2013, me fillimin e detyrës nga Inspektori i ri Shkëlqim Ganaj.

Më poshtë emrat…

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. ILMI FEHIM PRODANI thotë:

    i nderuari aambasador zoti LU PUNEN QE JU PO BENI PER ATE KOMB NUK E KA BERE AS NJE SHQIPTAR QE UNE DI PER ATE ARSYE JAM KRENAR QE SHTEPIJA E BAEDHE TE KA ZGJEDHUR PER ATE KIOMB , ESHTE POPULL I NDERCEM KAN QENE BESIMTARE KAN QENE PATRIJOT TE VENDOSUR NJE SHENBULL ZOTI LU, PO MAR FAMILJEN TIME SI SHENBULL PU KAN DHENE 6 GJASHT DESHMORE PLUS DUKE E EMRUAR NALT MADGHENIJA VET HEROJIN E KOMBIT XHAXHAN TIM ZALO BEN PRODANIN, SI DHE GJYSHIN TIM ALIKO BEN PRODANI, QE DHE TE TJERE, POR I NDWERUARI AMBASADOR SI AMERIKAN SHQIPTAR QE JETOJ PER NJA 54 VJETVE , NE NEW JERSEY, ANTI KOMUNIST ME TE TERE FAR E FISIN PRODANALLINJVE TE FAMILJE SIME , NE QOFTE SE DO TI HARINI DETYRES DHE PASTRIMIN E KRIMINELVE TE KOMBIT DO JESH I VETMI PERSON QE PO BEN DETYREN QE TE ESHTE NGARKUAR, NE SYT E MINJ JU JENI SHPETIM TARI I POPULLIT TE SHUM VUAJTUR DHE QE AKOMA NGA E NJEJTA PARTI PO VUAN DHE PER BUKE, KUR SIC SHKTUHET EDI RAMA , KJETU NE AMERIKE NE EMER TE VELLAJT KA NJE SHUME PRE NJA 2OO, OOO.000 EURO, KURSE NUK KA PATUR AS NJE LLOJE TREGETI OSE PASURI FAMILJARE. BABAJ I TIJ KATILI NEMER TRE OSE KATER I KOMBIT, BASHK ME ILIR METEN QE VJEN NGA PRINDERIT KASAPET E INTELEKTUALVE KOMBETAR ME PASURIRA NE GREQI, DHE TJETRI ESHTE FATOS NANOJA KU ESHTE PASANIK NE GREQI , PRA ZOTI AMBASADOR KJO KLIKE PO E SHTYN SHQIPRIN NE SISTEMIN E GJAKATARIT ME FAM EGERSIRA I QUAJTUR ENVER HOXHA, RAMUIS ALIJA, KRISTAQ

    Përgjigjiuni
    Pelqej(7) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...