Published On: 3 Shkurt, 2016

Ja edhe sinjali i parë nga PDK-ja, fton opozitën në dialog

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi dhe zëvëndëskryetari, Kadri Veseli, sot zhvilluan vizita në Vushtrri e Klinë për të takuar strukturat e partisë në këto dy komuna.

Në fjalimin e tij, në Qendrën e Kulturës “Hasan Prishtina” në Vushtrri, Thaçi tha se “veprimet shtetërore nuk duhet të mbesin peng i shpirtngushtësisë partiake”, derisa ka kritikuar opozitën duke thënë se veprimet e saj po e lëndojnë konsolidimin e shtetit të Kosovës.

“Janë duke e lënduar konsolidimin e shtetit të Kosovës, pasi kush qeverisë me vendin e përcakton vota e qytetarëve, e jo dhuna”, ka thënë ai.

“Në sallën e stërmbushur të Qendrës së Kulturës “Hasan Prishtina” në Vushtrri, u mbajt takimi i krerëve të Partisë Demokratike të Kosovës me strukturën e degës së kësaj partie. Kryetari i PDK-së, Hashim Thaçi uroi veprimtarët lokal për angazhimin strukturor të degës dhe për qeverisjen e komunës. Ai u ndalë në vlerësimet për angazhimet e PDK-së që nga themelimi i saj në respektimin e standardeve demokratike dhe veprimeve gjithmonë në interes të shteti”, thuhet në komunikatë.

Thaçi në këtë takim gjithashtu theksoi se zgjedhja e presidentit konform ligjeve dhe marrëveshjeve do ta ndihmoj konsolidimin e shtetit, por edhe afirmimin e vet partisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...