Published On: 11 Janar, 2016

Ja edhe “rrena tjetër”, janë plotësuar kriteret për vizat

  • Zyrtarë të lartë shtetërorë janë mbledhur sot në kabinetin e Kryeministrit Isa Mustafa ku është folur për liberalizimin e vizave. Aty kanë marrë pjesë ministrat përgjegjës për përmbushjen e tetë rekomandimeve të fundit për liberalizim të vizave.

Ministri i Integrimit Europian, përmes një postimi në Twitter, duke shpërndarë foto të takimit, ka thënë se të gjitha rekomandimet janë përmbushur, dhe se procesi do të përmbyllet shumë shpejtë. Ndërkohë gjatë këtij muaji pritet edhe vizita e Komisionerit Europian për Çështje të Brendshme Avramopoulos, i cili nëse konstaton përmbushjen e kushteve të mbetura mund të rekomandojë liberalizimin e vizave për Kosovën.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...