Published On: 17 Janar, 2016

Ja çka thotë i biri i Sami Lushtakut për babain në grevë urie, të dënuar për krime (Video)

  • Ka katër ditë që brenda mureve të burgut të Sigurisë së Lartë, Sami Lushtaku po bënë grevë urie.

I dënuari me 12 vite burg nga Gjykata Themelore në Mitrovicë po refuzon ushqimin për shkak të pakënaqësisë së tij me autoritetet e burgut.

I biri Mërgimi tregon shkaqet që babai i tij  ka ndërmarr një hap të tillë.

Në fakt, Sami Lushtaku ishte dërguar në QKUK  të hënën në mbrëmje,  por pas 4 dite e kanë kthyer sërish në burg.

Kardiologu Nexhmi Zeqiri, i cili e ka trajtuar thotë se Lushtaku është larguar nga spitali pa i përfunduar të gjitha ekzaminimet e duhura, njofton Klan Kosova.

Ai po insiston se gjendja e tij nuk është stabile.

I shqetësuar për gjendjen e Lushtakut është edhe avokati Arianit Koci, sipas të cilit trajtimi mjekësor klientit të tij i garantohet me ligj dhe konventa ndërkombëtare.

 

Mergim Lushtaku

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...