Published On: 16 Qershor, 2016

Ja cila është formula që Kadri Veseli të bëhet kryeministër

Ish- deputeti i Kuvendit të Kosovës, Driton Tali ka bërë një analizë interesante.

 Sipas tij, nëse shfrytëzohet demarkacioni për të shkuar në zgjedhje të parakohshme, atëherë Kadri Veseli do të bëhej kryeministër. Ai në një shënim në Facebook ka thënë se nga këto zgjedhje PDK do të fitonte, dhe koalicion do të hynte me LDK-në e dobësuar dhe me AAK-në e Nismësn, raporton Gazeta Blic.

Shënimi i plotë i tij:

Fijasko e Demarkacionit eshte nje aryse e mire per z Kadri Veseli me i shpall zgjedhjet e parakoheshme tashti,

Nese shkohet tashti ne zgjedhje PDK do te dale fituese (me margjina te vogla) dhe z Kadri Veseli do te zgjedhet Kryeministri i radhes.

PDK ne kolacionin e radhes mund t’i kete LDK’ne e dobesuar dhe AAK-NIsma.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...