Published On: 13 Qershor, 2016

Ja cila është “dhurata” që ka marr Xhavit Haliti nga AAK dhe NISMA!

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti ka bërë të ditur se në sirtarin e tij në Kuvendin e Kosovës ka marrë librin “Kufijtë në dëm të shqiptarëve” (Demarkacioni i vijës kufitare Kosovë-Mali i Zi në historik, ish-jugosllav dhe të së drejtës ndërkombëtare), të autorit Zejnullah Gruda.

Ky libër, po sipas Halitit, i ishte dërguar nga Grupi Parlamentar i “Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës” dhe Grupi Parlamentar “NISMA për Kosovën”.

“Falënderoj publikisht kolegët nga të dy partitë parlamentare për dërgesën, edhe pse nuk ma kishin nënshkruar librin! Besoj në vullnetin e mirë të opozitës që së shpejti të ulemi së bashku në institucione (komisione parlamentare dhe seancë plenare) për të debatuar haptas për Demarkacionin e vijës kufitare Kosovë- Mali i Zi”, ka shkruar Haliti në Facebook.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...