Published On: 12 Prill, 2016

Ja çfarë thotë Svarqa për përmendorën e Enverit!

Nisma e përkrahësve të ish-diktatorit të Shqipërisë, Enver Hoxhës, për të ndërtuar një përmendore të tij në Ferizaj është parë si diçka absurde nga kryetari i kësaj komune, Muharrem Svarqa.

“Një përmendore e tillë nuk ka vend në një qytet me orientim pro perëndimor dhe nuk ka vend për këso tema dhe nisma ky është qëndrim politik, por ligji lejon që të bëhet një kërkesë, por besoj që të gjitha partitë politike në Kuvend Komunal janë të një zëri për moslejimin e ndërtimit”, ka thënë Svarqa në Info Magazine.

Përkrahësit e Hoxhës të quajtur  “Fronti Popullor për Kultivimin e Veprës së Enver Hoxhës”, kanë thënë se për ndërtimin e kësaj përmendore kanë edhe përkrahjen e Svarqës, por një që të tillë e ka mohuar kategorikisht vet Svarqa.“Njerëzit që më njohin personalisht dhe kanë punuar me mua i dinë orientimet e mija pro perëndimore, njerëzit që thirrin në emrin tim pa i njohur kurrë, tregojnë për injorancën e tyre totale”, ka pohuar ai.
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. ferizaji te behet CLINTONTOWN thotë:

    Ferizajit , duhet nderruar emrin nga emrin arab Ferizaj, ne EMRIN SHQIPTAR CLINTONTOWN, sepse kryetari i pare AMERIKAN KA ARDHE NENVIZITE ME KETE qytet . KLINTONI E QLIROI kosoven……dhe ky qytat duhet nderruar emrin. E sa per shkavellli enver hoxhiq…..atina duhet emrat e qenefave publik mi i quajt ennver hoxha , ose erald qenefi selaca.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...