Published On: 8 Janar, 2016

Ja çfarë thotë Ajeti pas transferimit në Bundesligë te Augsburgu

Albian Ajeti edhe zyrtarisht është lojtari më i ri i klubit gjerman Augsburg

Talenti shqiptar, 18 vjeçari Albian Ajeti, kërkohej me ngul nga West Ham Unitedi, por në fund zgjodhi Bundesligën gjermane.

Siç njofton Augsburg përmes faqes zyrtare, 18 vjeçari ka nënshkruar kontratë katër vjet e gjysmë me klubin e ri.

“Mezi po e pres sfidën e re te Augsburgu. Jam i bindur që do të kem ambient të mrekullueshëm në ekip dhe do të zhvillohem si lojtar i ri dhe të tregoj fuqinë time”, ishin fjalët e para të Ajetit për uebfaqen e klubit.

Ajeti do të bartë fanellën me numrin 17. Augsburgu momentalisht është në pozitën e 12-të në tabelën e Bundesligës.

Vetë lojtari ditë më parë kishte thënë se ëndërron të luajë në Bundesligë dhe se kishte kontakte me disa skuadra të njohura evropiane, në mesin e të cilave ishte edhe West Hami i Slaven Biliqit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...