Published On: 22 Shkurt, 2016

Ja çfarë thoshte Edi Rama për uljen e taksave

  • Shoqëria civile ka paralajmëruar tjetër protestë për ditën e nesërme në orën 10:00 para Bashkisë së Tiranës.

Pas protestës së djeshme dhe pas kësaj të sotme të organizuar nga Partia Demokratike, nesër shoqëria civile do të protestojë sërish kundër rritjes së taksave për biznesin e vogël, kundër rritjes së çmimit të biletës dhe kundër mungesës së transparencës nga Qeveria.

Protesta në fakt do të jetë edhe kundër Kryeministrit Rama, për pakënaqësitë gjatë Qeverisjes së tij.

“Te marten, ora 10:00, para Bashkise Tirane! Kunder dhjetefishimit te tarifave. Kunder rritjes se taksave. Kunder mungeses se transparences. Reago ose Falimento!”, thuhet në njoftimin e shoqërisë civile.

Njoftimi është shoqëruar edhe me një video të premtimeve të Kryeministrit Rama për biznesin e vogël për t’i hequr taksën e Bashkisë, gjë që nuk ka ndodhur. Për më tepër ndiqni videon më poshtë:

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...