Published On: 19 Qershor, 2016

Ja çfarë shkruan UEFA për Shqipërinë pas fitores historike në EURO 2016

Shqipëria mundi 1 me 0 Rumaninë në ndeshjen e fundit të grupit A, duke arritur një fitore historike për herë të parë në një Kampionat Europian.

Tashmë Shqipëria duhet të presë rezultatet e ndeshjeve të tjera për të kaluar grupin si skuadra e tretë më e mirë.

UEFA shkruan në faqen e saj zyrtare se Shqipëria është ende në gjueti për të vazhduar rrugëtimin drejt EURO 2016 dhe do të duhet të presë edhe pak. Ndërsa Franca dhe Zvicra janë kualifikuar për në raundin tjetër të Kampionatit Europian.01

02

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...