Published On: 19 Qershor, 2016

Ja çfarë shkruajnë media ndërkombëtare për Shqipërinë

Të gjitha mediat ndërkombëtare në kohë reale janë duke raportuar mbi ndeshjen e futbollit mes Rumanisë e Shqipërisë.

Pasi vënë në dukje faktin se ky është goli i parë në Euro 2016 për Shqipërinë, në titujt e tyre shumica prej tyre vlerësojnë se ky është një gol I merituar për Shqipërinë.

Gazeta britanike The Guardian, ka postuare dhe linqet e UEFA-s e cila në një postim në Twitter ka publikuar një foto të Armando Sadikut me pyetjen “Sa i është gëzuar Sadiku golit?”.

Edhe mediat e tjera si Indian Express apo ato rumune si Sportskeda janë duke raportuar minutë pas minute mbi këtë ndeshje.

Edhe media të tjera sportive si Eurosport Asia kanë raportuar për këtë ndeshje dhe rezultatin e golin e parë të Shqipërisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...