Published On: 7 Prill, 2016

Ja çfarë përmban letra erotike e Taulant Ballës

Taulant Balla, përveç anës së tij si politikan serioz , ka edhe një anë më pak të njohur, atë romantike. E kujt tjetër mund t’ia shfaqte këtë anë të tij, veçse partisë. Me një zhanër ende të papërcaktuar, ai përshkruan ndryshimin e PS-së nga të tjerat, dashurinë që ka për të, dhe nga fundi nuk mungon britma e tij e dëshpëruar që Ben Blushi ta kthejë kokën nga kjo bukuri që po braktis.
Kjo tregon qartazi se deputeti Balla, sëfundmi i është futur me kokë leximeve, çka e ka bërë mesa duket të mendojë që përveçse pasiv, mund të bëhet edhe aktiv në fushën e letrave.
Ja çfarë shkruan ai në facebook:
“Saliu e ka pasur zakon te kontestoje lista zgjedhore, te akuzoje per manipulime dhe te paralajmeroje trukimin e cdo zgjedhjeje te organizuar nga PS! Nderkohe PS dhe liria e zgjedhjeve jane e njejta gje. Po ashtu ndryshimi mes Saliut dhe PS eshte qe PS kurre nuk kercenon me heqje nga puna per te lexuar voten para se njerezit te shkojne ne kuti dhe kurre nuk heq njerez nga puna per shkak se mund te mos votojne sic deshiron PS. Edhe referendumin PS e ben per here te pare ne Shqiperi brenda nje partie, sepse PS eshte e anetareve jo e kryetarit apo e ofiqareve. Prandaj do s’do Saliu referendumi do jete nje sukses. Do s’do Saliu referendumi do jete nje arritje e re e lirise brenda PS per te vendosur me vote dhe e te drejtes per te votuar ne fshehtesi me garancine se vota do te lexohet pa asnje deformim. Do s’do Saliu PS ka sot regjister elektronik zgjedhesit dhe anetaresi jo fiktive qe ishte X eshte Y dhe do jete 150 mije ne 12 qershor me rastin e ditelindjes se PS. Ja pse do te doja qe edhe Blushi te gezohej si cdo socialist per faktin se PS eshte shembull i organizimit demokratik dhe te mos hidherohej si Saliu kur PS e tregon me fakte pas faktesh qe eshte e denje per te udhehequr Shqiperine. Blush, nese do arsye per t’u ndjere krenar per PS hiqe vellon e hidherimit per arsyet e tua krejt personale dhe shihe partine tone te perbashket ne driten e fakteve qe flasin vete.”dritare.net

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...