Published On: 18 Shkurt, 2016

Ja çfarë i sugjerojnë shqiptarët një homoseksuali të mërzitur

Çfarë ndodh kur një homoseksual shqiptar vendos të marrë mendimin e të tjerëve?

Një i ri gej ka kërkuar ndihmën e komentuesve në faqen e madhe “Jeta Osh Qef”.

“Kam një hall shumë të madh. Mami më thotë të martohem, por unë nuk mundem t’ua them prindërve që jam gej. Ata po bëhen gati të kërkojnë dorën e vajzës, ju lutem më ndihmoni si të zgjidh këtë situatë”.

Komentuesit tregohen të pamëshirshëm me ironinë dhe fyerjet.

“Merre sa për sy dhe mos i bëj gjë, thuaj komshiut të të ndihmojë me shtesat,” i shkruan dikush.

“Ke ndonjë lumë afër apo det, ose edhe gropa me ujë mjafton… hidhu,” i sugjeron një vajzë.

“Po ti merre për grua dhe kur të vijë puna për në shtrat, i thuaj jo sot zemër se jam me ato”.

“Shiko mos ka vëlla ajo vajza, mos e prishni mblesërinë,” tallet një tjetër.

Por ka disa komentuese femra që i japin sugjerime.

“Je injorant që pretendosh të marrësh këshilla nga një popull me një mentalitet që e di si është. Bëj jetën tënde ore djalë i pavarur, jeto larg familjes, ç’të duhet të ndërtosh një familje pa respekt e dashuri”, i shkruan një komentuese.

“Shqiptarët janë shumë mendjengushtë. Kështu që të sugjeroj që të mos dekurajohesh nga komentet e disave këtu. Do të sugjeroj që t’u thuash prindërve që do të martohesh vetëm nëse e do vajzën. Në këtë rast nuk e do. Mos prish lumturinë e dikujt tjetër. Mundohu të krijosh jetë të pavarur nga prindërit. Ndoshta në një qytet tjetër nëse mendon se lajmi do i bëjë ata keq. Unë nuk i njoh prindërit e ty, por mendoj se mendojnë si shumica e budallenjve këtu. Shiko jetën tënde dhe mos prano të martohesh me zor”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...