Published On: 18 Tetor, 2016

Ja çfarë i shkruajnë ndjekësit Boiken Abazit në statusin e tij

Shqiptarët e Kosovës tashmë kanë filluar t’ia kthejnë Boiken Abazit për statuset që i ka bërë, ku i ka ofenduar qytetarët e Kosovës.

Pas shumë komenteve të shqiptarëve të Kosovës që po e fyejnë zyrtarin e lartë të Vetëvendosjes për fjalët e tij ofenduese, i vetmi që i doli në krah është bashkëshorti i deputetet së VV’së Albulena Haxhiu.

Statuset e zyrtarit të Vetëvendosjes: 

Bashkëshorti i deputetes së VV’së, Alban Krasniqi, me sa duket po i rri gati çdo komenti që njerëzit po ia shkruajnë Boiken Abazit, e kështu duke e mbrojtur.

Në një koment të tij, ai iu drejtua kosovarëve si ‘kosovaristëve’ dhe kështu duke e mbrojtur deklaratën e Abazit, i cili ka thënë se ata që thonë “Unë biri yt Kosovë” e kanë babë Serbinë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...