Published On: 24 Maj, 2016

Ja çfarë fotoje i çon “piktori dixhital” Sali Berishës

Qytetarë të ndryshëm, ata që ish-kryeministri Sali Berisha i quan “qytetari dixhital” nuk dërgojnë vetëm informacione në inboxin e tij në rrjetin social Facebook.

Një prej tyre i ka dërguar edhe një foto deputeti demokrat, të cilin Berisha e quan “piktori dixhital”.

Bëhet fjalë për një foto që ironizon mënyrën e punësimeve në administratën shtetërore, marrë shkas nga videoskandali me ish-kryebashkiakun e Dibrës Shukri Xhelili i cili u filmua teksa i kërkonte favore seksuale një 21-vjeçare me qëllimin për ta punësuar.

Në foto shfaqe një zyrtar dhe një vajzë e cila kërkon punë, veçse për të ironizuar, tavolina është pikturuar si një krevat, çka nënkupton se për ta siguruar vendin e punës vajzës më parë i duhet të kryejë marrëdhënie seksuale me punëdhënësin zyrtar.

Një nga ndjekëset e Berishës në Facebook i ka shkruar: U bë legjendë Shukriu doktor! Mendoj se boll vëmendje i kushtuat…të pacipëve u rritet reputacioni sa më shumë t’i përmendësh!

Ish-kryeministri nuk ka ngurruar t’i përgjigjet: Tablloja është më shume logo e punësimit të partisë siçiliste se sa një person i veçantë. Kështu që në atë karrige mund të vendosësh fare lehte disa ministra të aleancës së qelbësirave, zyrtar tjerë të lartë të saj. Unë në parlament i thash deputetit siçilist të Dibrës se Shukriu është lule krahasuar me këta që janë të ulur pas meje fjala ishte për disa ministra që shkelin çdo kod etik moral në punësim. /Gazeta Express/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. xh thotë:

    sali h aga qka po thue –sa shum fjale ti ke hargjue–por se mire e din gjith bota–se shum llafe ishin te kota– e ke luajtur nje loje gjoge–teori shum demagoge– por shum pak i dhe shqipnise–shum ma teper anarikse –vargje nga autori xhelal ferizi

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...