Published On: 6 Qershor, 2016

Ja “ballisti” i ri që po krijon e financon flamurin gjigand në Francë / Ja ç’do ndodhë

Piktori Rinor Sllova eshte personi qe po realizon flamurin gjigand kuqezi, i cili do te hapet gjate Europianit “Euro 2016” qe zhvillohet ne France.

Tre vjet me pare ai u arrestua nga policia maqedonase si Sekretar i Aleances Kuqezi per Maqedonine pasi me 28 Nentor 2012 (100-vjetori i Pavaresise) sepse bashku me Valon Kurtishin piktiruan ne mes te Tetoves flamurin kombetar shqiptar, raporton Opozita.com.

Ata u denuan me akuzen e nxitjes se urrejtjes etnike dhe bashkëpunim me liderin kuqezi.

Rinor Sllova po realizon endrren e filluar nga miku i tij Kreshnik Spahiu duke mbledhur rreth 15.900 euro nga bashkatdhetaret shqiptare ne Maqedoni, Kosove dhe Diaspore. Pritet që Rinori, Valoni dhe aktivistët e tjerë nga Tetova, Dibra, Prishtina dhe Tirana të kenë supriza të shtunën. Jo rastësisht sot Kreshnik Spahiu dhuroi 20 bileta tifozave në Tetovë dhe Prishtinë duke bërë thirrje që politikanët dhe biznesmenët t’ju lenë vendet dhe biletat atyre që janë më tifozë dhe më shumë patriotë…../Opozita.com/

RIN1RIN2RIN3

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...