Published On: 3 Qershor, 2016

Ja arsyeja pse ju del gjak kur lani dhëmbët

Ndonjëherë ndodh që gjatë pastrimit nga mishi të del gjak, apo edhe para se t`i pastroni ata dhe për këtë ka disa arsye pse ndodhë.

Këto janë arsyet se pse del gjak nga mishi i dhëmbëve :

Jeni duke ngrënë shumë ushqime të shpejta (siç është hamburgeri).

Jeni femër (femrat e kanë më të ndjeshëm mishin e dhëmbëve).

Nuk e mbani mirë higjienën e gojës.

Nëse jeni duke e marr ndonjë terapi mjekësore.

Infeksion i mishrave.

Pini duhan

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...