Published On: 30 Gusht, 2016

Ja armatimi që u gjet në shtëpitë e aktivistëve të arrestuar të VV-së (Foto)

Revole, armë automatike e fishekë janë gjetur nga pjesëtarët e Policisë së Kosovës gjatë bastisjeve në shtëpitë e disa aktivistëve të VV’së, me ç’rast u arrestuan 6 prej tyre – përfshirë edhe zëdhënësin Frashër Krasniqi.

Aksioni policor u krye të martën në mëngjes në lokacione të ndryshme në Prishtinë e Podujevë.

6 aktivistet dyshohen për ndërlidhje me sulmin në objektin e Kuvendit të Kosovës, mbrëmjen e 4 gushtit.

Atdhe Arifi, Astrit Dehari, Adea Batusha, Egzon Haliti, Petrit Ademi dhe Frashër Krasniqi janë emrat e gjashtë të arrestuarve. 

Polica dhe Prokuroria Speciale kanë njoftuar se “Gjatë zbatimit të urdhër-kontrollit, në cilësinë e provave materiale, janë sekuestruar: gjashtë armë zjarri, tre pushkë automatike, 2 revole, një karabinë, municion,  si dhe dëshmi tjera materiale që ndërlidhen me rastin”.

Sendet e sekuestruara do të ekzaminohen nga ekspertët e fushave përkatëse, thuhet në njoftim.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...