Published On: 6 Prill, 2016

Ja 10 parajsat për fshehjen e parave, Panama është vetëm një copë e vogël e tortës

Panamaja sot është qendra e botës me zbulimin e skandalit për fshehjen e parave dhe ikjes së taksave. Mirëpo Panama është vetëm një copë e vogël e një torteje të madhe.

Skandali që u zbulua në Panama është vetëm një fraksion i vogël i biznesit së fshehjes të parave. Madje Panama nuk është në mesin e 10 shteteve të cilat konsiderohen si “Parajsa” dhe kontrollojnë 56 për qind të këtij tregu.

Këtyre shteteve u prin Zvicra, ku 51 për qind e aseteve janë nga vendet e jashtme.

Më poshtë shikoni listën e plotë të 10 shteteve apo parajsave për fshehjen e parave./Zeri/

Zvicra
Hong Kongu
SHBA
Singapori
Ishujt Kajman
Luksemburgu
Lebanoni
Gjermania
Bahreini
Emiratet e Bashkuara Arabe

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...