Published On: 27 Mars, 2016

Izet Haxhia, Berisha tentoi ta vriste Meksin

  • Ish-Kryeministri Aleksandër Meksi reagoi dje, nga postimi në FB i Izet Haxhisë.

Izet Haxhia, përmes një postimi në facebook, ka akuzuar presidentin në atë kohë Sali Berishën, se ka tentuar të vrasë ish kryeministrin Aleksandër Meksin.

Sipas Izet Haxhisë ngjarja ka ndodhur në vitin 1992, kur ish kryeministri Meksi ishte në një vizitë zyrtare në Itali.

Incidenti, sipas Hxhisë, ka ndodhur në aeroportin e Rinasit, në momenti kur avioni me ish kryeministrin në bord ka tentuar të ulet, por në ato çaste kanë ikur dritat.

Haxhia shprehet se ishte një mrekulli që piloti italian mundi që ta ulë avionin edhe pse aeroporti nuk kishte drita.

“Ngjarja është e vërtetë. Kështu ka ndodhur. Por nuk i kam ditur dhe nuk jam interesuar asnjëherë për prapaskenat dhe rrethanat se si ka ndodhur. Nuk mund të flas më tepër për momentin…”, ka reaguar Aleksandër Meksi pa dhënë shumë detaje.

Izet Haxhia ka qenë truproja i Sali Bershës në kohë kur ky i fundit ishte president i Shqipërisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...