Published On: 25 Prill, 2017

Ivanovi po e forcon ushtrisë, vijnë raketahedhësit nga Ukraina

Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov po vazhdon ta përforcoj armatimin për të shtuar kapacitetet e ARM-së.

Pas riparimit të katër helikopterëve në Ukrainë, kjo e fundit i ka dhunuar Maqedonisë edhe disa raketa-hedhës dhe municion, njofton agjencia e lajmeve INA, duke u thirrur në burime brenda ushtrisë së Maqedonisë.

Ndonëse qytetarët e Maqedonisë mendojnë për përmirësim të mirëqenies, presidenti  dhe ushtria maqedonase sikur po bëhen gati për një luftë, të cilën nuk e preferon askush.  (INA)

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...