Published On: 17 Maj, 2017

Ivanov ka dy ditë afat, po hesht për dhënien e mandatit

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka edhe dy ditë afat për dhënien e mandatit për formimin e qeverisë së re, kreut të LSDM-së Zoran Zaevit.

Por, edhe pse ka vetëm dy ditë afat, nga kabineti i presidentit po vazhdojnë të heshtin dhe se ende nuk dihet nëse ai do të vendosë për dhënien e mandatit apo do të refuzojë.

Kutjojmë se sipas paralajmërimeve, Ivanov të enjten pasdite do të shkojë në një udhëtim zyrtar në Varshavë, ku do të promovojë librin e tij.

Nga ana tjetër, kreu i Kuvendit, Talat Xhaferi ka thënë se do të vazhdojë procedurat dhe se qeveria do të formohet në Kuvend

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...