Published On: 13 Prill, 2016

Iva Aliko: Politikani plak që më dhuroi shtëpi tek Komuna e Parisit

Iva Aliko dhe në një intervistë për “Story” është shprehur se, një politikan i ka blerë një apartament në Tiranë. Por as vajza në fjalë nuk ka treguar një emër konkret, duke na bërë të kuptojmë që këto janë thjeshtë manovra për të marrë pak famë, qoftë dhe përmes skandalesh ndoshta të sajuara.

Më poshtë është një pjesë e intervistës për revistën “Story”, ku Iva ka bërë këto deklarata.

Propozimi më i fortë që të kanë bërë dhe nga kush?

Propozimi më i fortë ka qenë nga një sheik, i cili ishte i vjetër në moshë, por që kishte një djalë “super sexy”, dhe më tundoi ideja që unë do të ballafaqohesha me të çdo ditë.

Pate diçka me sheikun apo me djalin e tij?

Jo nuk pata diçka, por jemi në kontak. Flasim vazhdimisht.

Mund të keni diçka në të ardhmen?

Pse jo?! Ndoshta.

Marrëdhëniet me meshkujt si i ke, numëron shumë histori?

Nuk numëroj shumë histori.

Cilët meshkuj të tërheqin?

Më tërheqin meshkujt me karakter të fortë, e që janë dikushi në jetë.

Në shtrat si sillesh?

Në shtrat jam pasionante. Pra jam shumë e mirë në krevat.

Çfarë të ofrojnë ata?

Shumë gjëra më ofrojnë, si dashuri ashtu dhe gjëra materiale.

Një dhuratë super e shtrenjtë që ke marrë dhe nga kush?

Ishte një unazë diamanti shumë e kushtueshme, e porositur posaçërisht  për mua me inicialet e mia me vlerë 20 mijë dollarë. Këtë dhuratë ma bëri i dashuri im biznesmen. Është i njohur në fushën e biznesit, por s’mund ta përmend emrin pasi tani jemi ndarë.

Të tjerë persona të njohur dhe me pushtet në Shqipëri të ngacmojnë?

Po, mes tyre dhe politikanë por nuk dua të flas e të përmend emra për momentin. Ndoshta më vonë do i bëj publikë emrat e tyre.

Çfarë të ofrojnë?

Gjëra materiale, makina dhe shtëpi.

Ke pranuar dhuratë një shtëpi?

Po, një apartament dy dhoma e një kuzhinë në zonën Komuna e Parisit në Tiranë.

Është politikan i ri në moshë, apo i vjetër?

Jo, nuk është i ri në moshë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...