Published On: 5 Prill, 2016

ITU nuk e ka gati kodin për Kosovën

  • Marrja e kodit telefonik për Kosovën nga ana e ITU;së sipas marrëveshjes është dashur të realizohet më 1 mars 2016, pasi që Austria ka aplikuar në emër të Kosovës qysh në fillim të këtij viti.

Kodi telefonik për Kosovën është në tryezën e bisedimeve mes Prishtinës dhe Beogradit tash gati pesë vjet, ndërsa marrëveshja është arritur në shtator 2013.

Edhe pse ka kaluar më shumë se një muaj qëkur Kosova do duhej ta kishte kodin e vet telefonik, ITU nuk jep shumë detaje rreth kësaj çështjeje.

Sanjay Acharya (Sangjaj Aharja), Shefi i Zyrës për Media dhe Informimit Publik, në ITU i ka thënë Tribuna Channel përmes postës elektronike se ITU është duke punuar për këtë çështje dhe sapo kodi telefonik për Kosovën të jetë finalizuar do të njoftohet të gjitha palët.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...