Published On: 7 Nëntor, 2016
Bota |

Italia tronditet nga një tërmet i fuqishëm

Një tjetër tërmet i fuqishëm ka goditur sot në mbrëmje përsëri Italinë Qëndrore, duke përhapur panik tek banorët.

Lëkundjet sizmike ndodhën rreth orës 20:00. Tërmeti ishte me magnitudë 4.3 në një thellësi prej 13 kilometra.

Dridhjet u ndjenë dukshëm në zonën midis Umbrias dhe Marche. Për momentin nuk ka raportime për dëme materiale apo të lënduar.

Fatmirësisht lëkundjet zgjatën vetëm pak sekonda.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...