Published On: 13 Qershor, 2016

Italia po e dominon tërësisht me lojë dhe gola Belgjikën (Video-Foto)

Italia e ka dominuar tërësisht lojën dhe ia ka dal të shënojë gol të bukur nga një aksion i rrjedhshëm dhe efektiv. Belgjika ishte shumë larg ekipit që është pritur, dhe madje i llogaritur si favorit për ta fituar kampionatin. Italia nuk e ka dominuar vetëm me mbrojtje efeikase, por gjithnjë ishte aggressive, nëj Itali që rrallëherë është parë në ndonjë kampionat, europian apo botëror.

Ishte mesfushori Giaccherini i Italisë, i cili në minutën e 32 e shënoi golin kundër Belgjikës, duke i krijuar më shumë stres dhe vështirësi.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...