Published On: 3 Shtator, 2016
Bota |

Italia nuk gjen qetësinë, goditet nga një tjetër tërmet

Mediat italiane raportojnë se një lëkundje prej 4.3 ballë është regjistruar në orën 3:34 të mëngjesit të sotëm në provincën e Peruxhës, në Itali. Mësohet se epiqendra e saj ka qenë në 11 km thellësi.

Sipas mediave italiane, përcjell Panorama, tërmeti është ndjerë kryesisht në zonën e Norças.

Banorët të terrorizuar dhe me frikën e asaj që ndodhi vetëm pak kohë më parë kanë lënë banesat dhe kanë dalë nëpër rrugë.

 Në një prononcim për mediat, kreu i bashkisë, Nicola Alemano tha se ka patur shembje të vogla në muret antike të qytezës dhe në vende të tjera të dëmtuara nga tërmetet e mëparshme.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...