Published On: 1 Tetor, 2016
Bota |

Italia goditet përsëri nga tërmeti, në vendin ku në gusht mbetën të vdekur qindra persona

Një tërmet me magnitutë 3.4 shkallë ka goditur natën e kaluar rajonin qendror të Italisë.

Agjencia italiane ‘Ansa’ ka raportuar se tërmeti është regjistruar në të njëjtën zonë ku tërmeti i 24 gushtit la të vdekur rreth 300 persona.

Tërmeti ishte i një thellësie prej nëntë kilometra, dhe se numri i thirrjeve tek zjarrfikësit kishte thyer një rekord të ri, teksa nuk ka të dhëna rreth dëmeve të shkaktuara.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...