Published On: 17 Qershor, 2016

Itali – Suedi mbyllet me barazim pjesa e parë – Foto


Dy kombëtaret Italia dhe Suedia kanë treguar vlerat e tyre, duke krijuar raste të shpeshta, sulme të rrufeshme, por pa realizuar asnjëra, duke u treguar të suksesshme në mbrojtje. Mbetet të shihet në pjesën e dytë se çfarë do të ndodhë.

ërballja e cila pritet në masë të madhe të përcaktojë fatin e skuadrave në Euro 2016, tashmë ka ekipet që do të jenë në fushë.

Conte ka vendosur t’i qëndrojë besnik formacionet që mposhti Belgjikën, teksa edhe Suedia i beson përbërjes ku udhëheq superylli Zlatan Ibrahimovic.

Formacioni i Italisë: Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Candreva, Parolo, De Rossi, Giaccherini, Florenzi; Eder, Pellè.

Formacioni i Suedisë: Isaksson; Lindelöf, Granqvist, Johansson, Olsson; Larsson, Ekdal, Källström, Forsberg; Guidetti, Ibrahimovic

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...