Published On: 21 Prill, 2016

Itali, “Meze shqiptarësh”/ Kokainë, bukë dhe djathë…

Kjo ishte e pazakonte për policinë italiane. Dy muratorë shqiptarë dhe një maqedonas janë arrestuar nga policia italiane në Genova, pasi janë kapur me mbi 1 kilogram kokainë. Shqiptarët, identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur, janë të moshës 31 dhe 26 vjeç.

Por pse është e pazakontë kjo ngjarje? Shqiptarët dhe maqedonasit e trafikonin drogën në mes të ditës dhe kishin gjetur një mënyrë krejt të veçantë; e fshihnin kokainën brenda bukës.

Kjo ishte një mënyrë që nuk binte lehtë në sy të policisë, por kohët e fundit ishte bërë e përditshme duke hedhur kështu dyshime tek autoritetet.

Maqedonasi dhe dy shqiptarët janë arrestuar pasi dje, rreth orës 15:00 po shkëmbenin 2 bukë. Brenda tyre ishte futur 500 gr drogë (kokainë) tek secila. Tek banesa e shqiptarëve, policia gjeti edhe 150 gr kokainë. Gjithashtu janë kapur edhe 1000 euro.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...