Published On: 2 Prill, 2016

Isufi ka një përgjigjie për Visar Ymerin

Lidhur me deklaratën e liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, se opozita ka provuar të paraqesë një alternativë para qytetarët, por një gjë të tillë e ka refuzuar Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, nënkryetari i AAK-së, Ahmeti Isufi tha për KosovaPress, se kjo alternativë nuk është refuzuar por duhet të diskutohet për t’u harmonizuar me qëndrimet.
Isufi ka theksuar që në çështjen e dy temave kryesore, asaj të Asociacionit të komunave me shumicë serbe dhe Demarkacionin me Malin e Zi, janë bashkë si opozitë, por thotë që kanë çështje të ndara që duhet të harmonizohen.

Alternativës nuk iu është vënë një emër, pasi që siç tha Isufi ekziston një përbërje politike ndërmjet partive politike opozitare, e të cilat kanë edhe nuanca e veta.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...