Published On: 23 Janar, 2016

Islami: Rama i ka “vrarë” profesorët

Nga Kastriot Islami

Rama kerkon te mashtroje edhe europianet…Rama nuk ju tregon te verteten europianeve…Ne radhe te pare europianet jane te te zhgenjyer dhe tmerresisht te “lodhur” sepse qeverisjen e Rames e drejton “oligarkia, krimi, korrupsioni, banditizmi”; gje qe sipas John Kerry, perfaqsuesit te SHBA dhe Joseph Daul, perfaqesuesit te BE, ka kapur te gjithe vendet e Ballkanit…Kurse shqiptaret jane te pashprese e po largohen nga vendi sepse Rama ka sjelle ne parlament e administraten publike individet me rekorde kriminale, ka “vrare” profesoret dhe i “vret” cdo dite me oligarket e medias njerzit e ndershem te cdo kundershtare, ka sjelle ne qeverisje ministrat kusare-medioker qe po vjedhin cdo gje me koncensione edhe per 10 vjetet e ardhshem se bashku me kryeministrin e familjen e tij, duke belere cdo gje, votat, mandatet, bizneset, median, shoqerine civile e se fundmi por perpiqet te bleje edhe drejtesine…Europianet zhgenjehen dhe lodhen kur degjojne qe votuesit e Rames neper kampe azilkerkimi deklarojne se “vendi i tyre nuk behet dhe nuk ka te ardhme per femijte e tyre..”. Dhe per ti vene kapak, Rama duhet ti tregonte edhe europianeve, e permes ketij leksioni edhe shqiptareve, ku i ka fshehur pasurine prej 200 milion euro…per te mos i lodhur me lloqe ne nje leksion qesharak e te mbushur me genjeshtra e mashtrime…Sepse me nje kokosh 200 milionesh ne krye te vendit dhe qytetare super te varfer e te pashprese ne Shqiperi jane krijuar te gjitha hapsirat per te futur te gjithe “faktoret/aktoret e trete” armiq te NATO, BE dhe te gjithe partenereve strategjike…

PS… do te isha shume i lumtur dhe do ti lutesha medias oligarkike te paguar nga Rama me parate e oligarkise, krimit, korrupsionit, banditizmit qe ta botonte edhe ajo kete postim per te nxjerre dufin duke me share e ofenduar sepse une keshtu testoj me mire nivelin e efektit te ketij postimi…

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...