Published On: 5 Janar, 2016
Bota |

ISIS’i ekzekuton gazetaren e parë

  • ISIS’i ka ekzekutuar gazetaren e parë femër që raportonte nga brenda territorit që organizata terroriste ka nën kontroll.

Mediet siriane raportojnë se Ruqia Hassan (në foto), gazetare e pavarur, është vrarë kohët e fundit, duke u bërë gazetarja e pestë e ekzekutuar që nga tetori në Siri.

Hassan në rrjetet sociale njihej me pseudonimin Nisan Ibrahim.

Postimi i fundit në profilin e saj është: “Jam në Raqqa dhe kam marrë kërcënime me vdekje. Kur ISIS-i të më arrestojë dhe të më ekzekutojë me prerje koke, nuk ka problem. Për mua vlen më shumë dinjiteti se jeta nën poshtërimin e ISIS-it”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...