Published On: 2 Prill, 2016
Bota |

ISIS planifikon që përmes droneve të kryejë sulme nukleare kundër Perëndimit

  • Terroristët e ISIS-it janë duke planifikuar të përdorin dronet për të spiunuar dhe për të kryer sulme nukleare kundër qyteteve të medha të Perëndimit, sipas Kryeministrit të Britanisë së Madhe, David Cameron, Gazeta Express transmeton

Liderët botërorë janë të shqetësuar se xhihadistët dëshirojnë të blejnë dronë të thjeshtë, të cilët janë shumë të arritshëm online, në një përpjekje për të bartur materiale radioaktive në zemër të qyteteve të mëdha dhe për të kryer sulme që do të vrisnin mijëra njerëz.

Sipas, kryeministri britanik, rreziku që Shteti Islamik i Irakut dhe ISIS të sigurojnë materiale nukleare është vërtetë shumë i madh.

Kameron u takua të premten më liderë botërorë, përfshirë presidentet e Amerikës, Francës dhe Kinës, për të planifikuar së si të reagojnë kundër sulmeve të tilla.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...