Published On: 17 Gusht, 2017

ISIS merr përsipër sulmin në Barcelona

Shteti Islamik ka marrë përgjegjësinë për sulmin terrorist në Las Ramblas të Barcelonës.

Sipas policisë spanjolle autori i dyshuar që përplasi turmën e njerëzve me furgon duke lënë 13 të vdekur dhe mbi 50 të plagosur është marokeni me banim në Spanjë, Driss Okabir.

Njoftimi u bë në agjencinë e lajmeve të ISIS, Amaq.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...