Published On: 19 Janar, 2016
Bota |

ISIS konfirmon vdekjen e ‘xhihadistit John’

  • Shteti islamik ka konfirmuar se ‘xhihadisti John’, xhihadisti britanik i përfshirë në disa video të ekzekutimeve është vrarë nga sulmet ajrore në Siri.

Nga gushit i vitit 2014, ‘xhihadisti John’ u paraqit në disa video të publikuara në YouTube, në të cilat ai u hiqte kokat viktimave të tij.

Terroristi, emri i vërtetë i të cilit ishte Mohammed Emëazi, ishte përgjegjës për ekzekutimet britale të dy punëtorëve britanik David Haines dhe Alan Henning si dhe pengjeve tjera.

Ai dyshohej të ishte vrarë në sulmet airore në mes të muajit nëntor të vitit 2015 në Raqqa.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...