Published On: 31 Korrik, 2016

ISIS kërcënon në gjuhën shqipe përmes Facebook-ut (Foto/Video)

Për kundër që shumë faqe propagandistike në mbështetje të organizatës terroriste ISIS që flisnin në shqip janë mbyllur nga autoritetet e sigurisë në vend, një faqe e re është hapur.

Halal Channel quhet faqja që është duke shpërndarë propagandën e saj në shqip nëpërmjet rrjetit social Facebook dhe që hapur mbështet të ashtuquajturin “Shtet Islamik”.

Ajo që është më shqetësuesja kjo faqe që veten e quan medium, publikon informacione të ndryshme rreth  ISIS, duke keqpërdorur ajetet Kuranore dhe duke shpërndarë video që nxisin urrejtje.


Më tej kjo faqe jep mbështetje edhe për imamet radial shqiptar që janë të dënuar nga gjykatat në Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoni, duke u lutur që këta hoxhallarë të lirohen sa më shpejt.

Ata nuk ndalen më kaq ata hapur shprehin se në Kosovë organizata terroriste ISIS ka mbështetës të saj.

Cak i fyerjeve dhe nxitjes urrejtës mes njerëzve janë edhe hoxhallarë e gazetarë të cilët janë kundër terrorizmit.

Ata akuzojnë edhe mediat se po i manipulojnë me masën.

Në njërën nga postimet e tyre ata tregojnë se nuk janë të vetmit që përkrahin ISIS-in./Foltash.com

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. ali thotë:

    Ju qe jeni ne burg nuk jeni si musliman por thjesht dexhall.Predikoni vellavrasje. Mos harroni se Allahu nuk eshte me ju sepse ju asqe e njihni Ate. Dhe nuk duhet te dilni nga burgu deri sa t’i mesoni fjalet e nje te vjetri musliman:ME PARE LIDHE KALIN E PASTAJ MBSHTETU NE ALLAHUN. Hic mos e largoni nga mendja se ndoshta dore e Allahut ju ka futur aty ku jeni dhe ndoshta nuk delni derisa me gjithe zemer te thono LA ILAHE ILALLAH. Mos e harroni edhe ate Muhamed Resulellah sepse po te ishte gjalle Muhamedi me pare juve do t’ua heqte koken ose do t’ju binte ne DINE e IMANE.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...