Published On: 22 Mars, 2016
Bota |

ISIS kërcënon Mbretërinë e Bashkuar

ISIS ka kërcënuar se do të godasë Mbretërinë e Bashkuar “më shumë e më ashpër” gjatë marrjes së përgjegjësisë së sulmeve të sotme në Bruksel.

Së paku 34 njerëz kanë vdekur e shumë të tjerë janë lënduar, pas një serie bombash në terminalin e aeroportit dhe në stacion të metrosë në Bruksel, transmeton koha.net.

Ndërsa këto sulme janë bërë vetëm një ditë pasi ministri Belg kishte tërhequr vëmendjen për një sulm të mundshëm si hakmarrje për arrestimin e terroristit Salah Abdeslam.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...