Published On: 10 Shkurt, 2016

ISIS ka ekzekutuar 18 vjeçarin shqiptar nga Plava

Një 18-vjeçar nga Plava, mbeti i vrarë në luftimet në Siri.

Mësohet se Ernad Hysenaj, me origjinë nga Plava e Malit të Zi ka humbur jetën në janar, por familja e tij mësoi këto ditë për vdekjen e djalit të tyre.

Sipas mediave shqiptare në Malin e Zi, shqiptari kishte udhëtuar drejt Gjermanisë, dhe më pas ishte larguar në Turqi, dhe më pas në Siri./ Lapsi

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...