Published On: 1 Gusht, 2016

ISIS: Ja 6 arsyet pse e urrejmë Perëndimin

Shteti Islamik ka publikuar gjashtë arsye se përse e urrejnë Perëndimin. Në publikimin e tyre periodik, Dabiq, ata tregojnë se përse duan të shkatërrojnë atë.

-Për shkak se nuk besoni: Ne ju urrejmë së pari dhe mbi të gjitha për shkak se nuk besoni, se refuzoni faktin që ka vetëm një Allah.

-Për shkak se jeni liberalë: Ju urrejmë për shkak se jeni shoqëri liberale sekulariste, që lejoni gjëra që Allahu i ka ndaluar rreptësisht.

-Për shkak se disa prej jush janë ateistë: Ju urrejmë dhe do luftojmë për shkak se ju mohon ekzistencën e Krijuesit.

-Për krimet ndaj Islamit: Ju urrejmë për shkak të krimeve ndaj fesë sonë.

-Për krimet kundër myslimanëve: Dronët dhe avionët tuaj kanë vrarë njerëzit tanë në mbarë botën.

-Sepse keni pushtuar tokat tona: Ju urrejmë se keni pushtuar tokat tona. Ne do luftojmë derisa t’ju dëbojmë plotësisht prej këndej.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. toki-voki thotë:

    Njerezimi ishte i nje feje, por u ndane.Kete fakt e tregon vete Zoti ne Kur’an.Pastaj, Kur’ani pranon egzistencen e feve tjera te cilat jane te treguara ne nje Sure: TI MBAJE FENE TONDE, UNE FENE TEME.Tani nuk eshte koha qe ISIS t’i drejtoje tre arsyet e para e as qe eshte koha kure njerezimi mund te jene te nje feje.Perendimi nuk eshte i mkire.Por ISIS duhet te jene me i mire se Perendimi per te arrritur qellimin. Vete fakti se DRONET u rrijne mbi koke tregon se Zoti momentalisht eshte me Perendimin edhe pse ate nuk e do.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...