Published On: 11 Shkurt, 2016
Bota |

ISIS-i ka përdorur armë kimike në Irak dhe Siri

ISIS-i ka përdorur armë kimike në Irak dhe Siri, deklaroi shefi i shërbimit sekret amerikan, James Clapper, gjatë një seance dëgjimore në Kongres, i cituar sot nga disa media amerikane.

Megjithatë, ai nuk dha detaje se kur dhe ku kanë ndodhur këto sulme.

Clapper shtoi edhe se qeveria siriane, edhe pse ka nënshkruar Konventën mbi Armët Kimike, i ka përdorur ato kundër opozitës në më shumë se një rast.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...