Published On: 4 Shtator, 2016
Bota |

ISIS dëbohet nga zonat përgjatë kufirit Siri-Turqi

Kryengritësit sirianë të mbështetur nga Turqia, kanë marrë nën kontroll zonën në veri të Sirisë, prej Azaz deri në Jarablus, që gjenden përgjatë kufirin turk. Rebelët e mbështetur nga Turqia largojnë IS-in nga Azaz dhe Jarablus

Kështu raporton agjencia e lajmeve shtetërore turke, Anadolu, duke shtuar se nga këto rajone janë larguar militantët e të ashtuquajturit Shteti Islamik (ISIS), transmeton REL.

Ankaraja e ka nisur ofensivën ushtarake në veri të Sirisë më 24 gusht. Në këtë ofensivë po marrin pjesë rebelët e mbështetur nga Turiqa dhe Ushtria e Lirë e Sirisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...