Published On: 9 Shkurt, 2016

Ishte Presidenti Rugova që kishte besim dhe kishte emnue Isa Mustafen ministër

 

Shkruan: Mustafë Rugova

Për ata që nuk e dinë, e që po shprehin averzion e neveri të skajshme ndaj Isa Mustafës, unë Ju them, dhe Ju them me sigurinë më të madhe se ky njeri është PRODUKT i Ibrahim Rugovës… Pra, ishte Ibrahim Rugova Ai, që e ka pas nominuar ministër të Financave në Qeverinë e ekzilit, dhe që ka pasur besim të plote ndaj tij deri në ikjen për atë dynja. E Ju, ndaq thuani Putin, ndaq kontestojeni, kjo nuk e zbeh punën e as figurën e tij, përkundrazi, veç sa do ta bëni edhe më të madh se ç’është!  P.s. Mos e merrni këtë si avokaturë, as si adhurim ndaj kësaj figure, por thjesht vetëm si këshillë e si sugjerim, si dhe kur të gjykojmë dikënd, mos ta gjykojmë apriori e pa fakte, sepse kështu nuk i bëjmë nder vetvetes, e as të tjerëve që na lexojnë!

P.p.s. Në rast të ndonjë të papriture, apo të dorëheqjes së tij eventuale, unë do të mërzitesha shumë, sepse në kohen kur LDK po konsolidohet, pasojat kishin me qenë të rënda e papërshkrueshmërisht të mëdha, ngase unë tash për tash nuk shoh ndonjë figurë më të fortë e më përbashkuese se sa Isa Mustafa!

MIRËKUPTIM!

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/o-ramush-familja-osaj-po-e-pret-rrefimin-tend-per-rexhen-e-vrare/

http://www.shqiptari.eu/fascinuese-kush-jane-shqiptaret-studimi-i-shkencetarit-holandez-der-berg-video/

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Zymeri thotë:

  Ti Mustafë thua se nuk jam avokat i Isa Mustafës por në të vërtetë ti bëhesh avokat i tij. Ky fakt nuk të nderon ty dhe më së paku vetë Ibrahim Rugovën. Ibrahim Rugova ka qenë demokrat dhe ka besuar te njërzit e tij dhe nuk është përzier shumë në zgjedhjen e personave në poste të ndryshme. Këtu ka qenë edhe mangësia e tij si lider. Nëse Ibrahim Rugova ka besuar në Isa Mustafën atëherë do të më humb edhe besimi im ndaj Ibrahim Rugovës.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(1)
 2. Basri thotë:

  I nderuar,zoti Rugova,Isa Mustafen nuk e ka emëruar Presidenti Dr. Ibrahim Rugova,porIsa Mustafa, është emëruar nga pjesa e kontiuniteti nga qeveria kumuniste e emruar, apo zgjedhja nga Millosheviqi.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(8)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...