Published On: 25 Maj, 2016

Ish- zedhenesi i Hagës: “Sllobodan Millosheviç kishte helmuar veten”

  • Florence Hartmann, ish-zëdhënëse e prokurorisë në Hagë, ka thënë se ish-presidenti i Jugosllavisë, Slobodan Milosheviç qëllimisht mori mjekim të parregullt në mënyrë që t’i përkeqësohej shëndeti dhe të lirohej për tu mbrojtur në liri dhe të ikte në Rusi.

Siç thotë ajo, përcjellin mediat serbe, ai e kishte helmuar veten, sepse ai ishte duke marrë për një kohë të gjatë “rifampicin”, i cili i ishte dorëzuar atij në qelinë e tij, transmeton Telegrafi.

Duke e marrë atë ilaç, siç ka thënë ajo, e cila përdorët për mjekimin e Leprozës, Millosheviç ka “përmbysur” ilaçin i cili përdoret për tensionin e lartë të gjakut, prej të cilit edhe vuante.

“Nga kjo ai ka mundur të vdiste, gjë që nuk ishte qëllimi i tij. Qëllim i tij ishte të përkeqësonte gjendjen”.
TEMAT:
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...