Published On: 22 Prill, 2016

Ish-ushtari i UÇK’së i gjetur i vrarë, besohet se ka qenë dëshmitar në Gjykatën Speciale (Video)

Ish-ushtari i UÇK’së Bekim Curri, i gjetur i vrarë mbrëmë në fshatin Korreticë të Drenasit, besohet se ka qenë dëshmitar në Gjykatën Speciale, raporton ‘Insajderi’. 37-vjeçari ka qenë ushtar i UÇK ‘së në zonën që është kontrolluar nga Ajvaz Berisha, i njohur si komandant Tigri.

Burime të afërta me hetimet për krime lufte i kanë thënë Insajderit se Curri, ka qenë dëshmitar për zonën e Berishës.

Një gjë të tillë e kanë thënë edhe burime nga Policia e Kosovës, bazuar në deklaratat e familjarëve të të ndjerit.

Policia , nëpërmjet një njoftimi për media, ka bërë të ditur se rasti është cilësuar si vrasje dhe trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion.

I ndjeri, prej pasluftës ka jetuar në Zvicër.

Ndërkohë Xhavit Doberdolani e gjeti kufomën e tij derisa po shkonte në arë për të punuar derisa thotë se derisa ka ardhur policia, nuk e kishte njohur fare viktimën.

 

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...