Published On: 6 Mars, 2016

Ish-ushtari i UÇK-së dëbohet nga shtëpia për shkak të qirasë (VIDEO)

  • Kishte luftuar për ta çliruar Kosovën dhe gëzuar pavarësinë e saj. Por, Bedri Hyseni, ish-ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës tani nuk po ka as vend ku të jetojë.

Shtëpia i ishte djegur në luftë, kurse në banesën ku po jeton po duan ta dëbojnë, sepse nuk ka para për qiranë.

Agjencia Kosovare e Pronës shpesh e ka dëbuar nga banesa, njofton Klan Kosova.

Ai nuk punon, kurse pensionin si veteran, për shkak të komplikimeve në proces, ende nuk po e gëzon.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...